کروز کنترل هوشمند

کروز کنترل هوشمند

گروه موتور هیوندای فناوری کروز کنترل هوشمند (SCC-ML) مبتنی بر یادگیری ماشین را در جهان توسعه می دهد

 

گروه موتور هیوندای فناوری کروز کنترل هوشمند (SCC-ML) مبتنی بر یادگیری ماشین را در جهان توسعه می دهد

– این فناوری الگوهای رانندگی را به کار می گیرد تا از آن برای کروز کنترل هوشمند استفاده کند ، و یک تجربه خودکار رانندگی را ایجاد کند

– اولین ویژگی ADAS مبتنی بر AI که برای وسیله نقلیه آینده HMG در نظر گرفته شده است.

 

گروه Hyundai Motor از توسعه نخستین کروز کنترل هوشمند مبتنی بر Learning Machine در جهان (SCC-ML) خبر داد ، فناوری ای که الگوهای راننده را در رفتار خود رانندگی قرار می دهد و تجربه ای سفارشی را برای راننده به وجود می آورد.

 

این فناوری ، ابتدا یک صنعت ، هوش مصنوعی (AI) را در ویژگی سیستم پیشرفته کمک به رانندگان (ADAS) گنجانیده است. این سیستم برای اجرای در خودروهای گروه موتور هیوندای آینده برنامه ریزی شده است.

Woongjun Jang ، در گروه موتور Hyundai گفت “SCC-ML جدید بر هوش قبلی فن آوری ADAS بهبود می بخشد تا به طور چشمگیری عملکرد ویژگی های نیمه خودمختار را بهبود بخشد.” “گروه موتور هیوندای تلاش های توسعه در مورد فناوری های نوآورانه هوش مصنوعی را ادامه خواهد داد تا این صنعت را در زمینه رانندگی خودمختار هدایت کند.”

 

کروز کنترل هوشمند (SCC) یک ویژگی اصلی رانندگی خودکار و فناوری اصلی را برای ADAS فراهم می کند: حفظ فاصله از وسیله نقلیه رو به جلو هنگام حرکت با سرعتی که راننده انتخاب می کند.

SCC-ML AI و SCC را با سیستمی ترکیب می کند که الگوها و عادات راننده را به تنهایی یاد می گیرد. با یادگیری ماشین ، کنترل هوشمند کروز به صورت خودگردان در الگویی مشابه با راننده حرکت می کند.

برای کار با کنترل هوشمند کروز قبلی ، راننده الگوهای رانندگی را مانند فاصله از وسیله نقلیه قبلی و شتاب به صورت دستی تنظیم می کرد. تنظیم دقیق تنظیمات برای تنظیم ترجیحات شخصی بدون فناوری یادگیری ماشین غیرممکن بود.

به عنوان مثال ، حتی درایورهای مشابه بسته به شرایط ممکن است متفاوت در سرعت های بالا ، سرعت متوسط ​​و سرعت پایین متفاوت باشند ، اما تنظیم دقیق در دسترس نبود. بنابراین ، هنگامی که Smart Cruise Control فعال شد و وسیله نقلیه متفاوت از آنچه که ترجیح می دادند عمل می کردند ، رانندگان تفاوت را حس می کردند و در نتیجه تمایلی به استفاده از این فناوری ندارند زیرا باعث می شود احساس اضطراب و ناپایداری داشته باشند.

 

الگوی رانندگی

SCC-ML مستقل توسعه یافته Hyundai Group Group به شرح زیر عمل می کند: ابتدا حسگرها مانند دوربین جلو و رادار مرتباً اطلاعات رانندگی را بدست می آورند و آن را به رایانه متمرکز ارسال می کنند. سپس کامپیوتر اطلاعات مربوطه را از اطلاعات جمع آوری شده برای شناسایی الگوهای راننده استخراج می کند. طی این فرایند از فناوری هوش مصنوعی به نام الگوریتم یادگیری ماشینی استفاده می شود.

الگوی رانندگی را می توان به سه بخش تقسیم کرد: فاصله از وسایل نقلیه قبلی ، شتاب (سرعت شتاب) و پاسخگویی (چقدر سریع به شرایط رانندگی پاسخ می دهد). علاوه بر این ، شرایط رانندگی و سرعت نیز در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال ، در هنگام رانندگی در خط سریع ، فاصله کمتری از وسیله نقلیه قبلی در هنگام رانندگی آهسته ، رانندگی در شهر و دورتر داشته باشید. با توجه به این شرایط مختلف ، SCC-ML تجزیه و تحلیل را برای تمایز بیش از 10 هزار الگوی انجام می دهد ، و یک فناوری انعطاف پذیر کنترل کروز هوشمند را ایجاد می کند که می تواند با الگوی هر راننده سازگار باشد.

 

اطلاعات مربوط به الگوی رانندگی به طور مرتب با سنسورها به روز می شوند و آخرین سبک رانندگی راننده را منعکس می کنند. علاوه بر این ، SCC-ML به طور خاص برای جلوگیری از یادگیری الگوهای رانندگی ناایمن ، افزایش قابلیت اطمینان و ایمنی آن برنامه ریزی شده است.

SCC-ML با داشتن سیستم دستیار رانندگی در بزرگراه های آینده که دارای ویژگی کمک به تغییر خودکار خط است ، سطح رانندگی خود را به سطح 2.5 می رساند.